Cesta do Lisabonu

0 Comments

Centrum se nachází v mělkém údolí. Z jedné strany má řeku, z druhé strany hrad a ze dvou zbývajících stran přechází centrum v modernější předměstí. Nejvíce navštěvovaná část se jmenuje Baixa. V centru se nachází síť dvaceti ulic a jsou všechny pravoúhle pravidelné. Baixa je hodně připravené na turisty. Do mnoha částí ulic nesmějí auta a ani tramvaje, tudíž jsou ulice plné slunečníků a zahrádek.

Pokud se vydáte směrem k modernější části města, narazíte na velké náměstí zvané Rossio, zde se taky nachází hlavní přestupní stanice metra. Zajímavostí části Baixa je rozhledna. Pokud budete chtít jet výtahem, tak si připravte 2,5 eura, ale na rozhlednu můžete jít i pěšky, kolem katedrály, která stojí v západním svahu. Přilehlé staré části města na svazích, jsou vhodné pro nadšence, jelikož jsou více zařízené pro domorodce. Spoustu starých domů a kostelů jsou postaveny v barokním stylu, skoro stejný barokní styl, jak ho známe od nás. V mnoha uličkách, které často hodně stoupají, jezdí lanovky, které jsou podobný tramvajím.

žlutá tramva

Doprava

Metro v Lisabonu má dvě nebo tři linky a velmi složité placení. Musíte si pořídit v autobuse kartičku, tu si v autobuse nabít a při vstupu do přepravního prostoru checknout. Jízdné metrem, příměstskými vlaky či autobusy stojí 1,45 euro.

Jestliže se budete chtít dostat z Prahy do Lisabonu, tak to Vám umožní letenky Lisabon, které si můžete vybrat podle svých představ. Letiště v Lisabonu se nachází relativně kousek od centra města. Z letiště se můžete dostat metrem, kromě metra lze použít i MHD autobus do centra, autobus je v centru do 20 minut.

přístav v portugalsku

Ubytování

Ubytování v centru města stojí okolo 40 eur za dvojlůžkový pokoj, můžete sehnat i nejlevnější hostel přes web, který stojí cca 15 euro.

Počasí

V letním období je dost teplo. Za to zas v zimním období v Lisabonu je chladněji a pořád prší. Takže pokud do Lisabonu budete chtít jet v zimě, zabalte si teplejší oblečení.

4/5 - (1 vote)