V jakých přídech budete žádat o půjčku v bance jen marně?

0 Comments

Banky jsou v posuzování svých klientů mnohdy nekompromisní, a proto při sjednání hypotéky nebo úvěru můžete velmi snadno pohořet. Víte, jak doložíte příjmy Hypotekybezregistru, co všechno potřebujete při sjednání úvěru nebo zda máte vůbec šanci tížený úvěr získat? Banky mají sestavené přísné tabulky, kterými nemáte možnost v žádném případě projít, pokud byť jenom okrajově spadáte do skupiny tzv. rizikových klientů. V jakém případě tedy půjčku od banky nikdy nedostanete, a existuje vůbec jiná možnost, když peníze potřebujete za každou cenu?

V jaké situaci s úvěrem raději nepočítat?

Banky mají už předem vytyčené důvody, díky kterým na půjčku někteří žadatelé zkrátka nedosáhnou. Jaké to jsou?

  1. Nemáte pravidelné příjmy

snadné nakupování

I když v dnešní době najdete mnoho institucí, které nabídnou půjčku i žadatelům bez pravidelných příjmů, u banky se s ničím takovým nesetkáte. Pokud tedy nepobíráte pravidelnou mzdu, banka s největší pravděpodobností žádost o úvěr zamítne, a proto není potřeba do banky ani chodit a o cokoliv žádat. Byla by to zbytečná práce. Banka totiž vychází z bonity žadatele, která do jisté míry souvisí s měsíčními příjmy a výdaji. Pokud tedy příjmy jsou ve formě sociálních dávek nebo nepravidelné, počítejte s tím, že vám banka žádost o úvěr zamítne. Ovšem to neplatí pouze pro klienty bez zaměstnání, ale i ty, kteří nastoupili čerstvě do práce a jsou prozatím ve zkušební lhůtě. I s takovými klienty má bohužel banka problém.

  1. Nacházíte se ve skupině rizikových žadatelů

kreditní karty

Banka dokáže dokonce vytipovat, zda dokážete půjčku bez problémů splácet či nikoliv. Do takové skupiny spadají hlavně maminky na mateřské dovolené, rodiče samoživitelé, studenti, důchodci nebo lidé bez zaměstnání. Tito lidé mají špatnou startovní pozici a pro banky tudíž znamenají nesolventní klientelu. Pokud tedy patříte do jedné z těchto kategorií, na půjčku můžete rovnou zapomenout.