Co je podnikový software?

0 Comments

Podnikový software neboli enterprise software je souhrnným termínem pro veškeré podnikové uplatnění, které slouží coby podpora správného fungování podniku.
software a myš.jpg
Při pohledu do historie a s tím souvisejících vynálezů lze zjistit, že první kalkulačka byla použita ve starověkém Římě. Stalo se tak 2400 let před naším letopočtem. V dnešní době si život bez moderní technologie nelze ani představit. Mobilní telefony jsou samozřejmostí.

Obdobně je tomu v rámci podniků a firem, které se nemohou obejít bez kvalitního vybavení. Jestliže jste majitelem firmy, manažerem či ředitelem malého nebo středního podniku, je pro vás podnikový software efektivní záležitostí a nepostradatelným pomocníkem.
software na cd.jpg
Jak vybrat správně?

Před zakoupením je zapotřebí mít jasno, co je pro vás ideální volbou. V tomto směru je dobré vědět, jaká je strategie a cíl podniku. Stejně tak je důležité znát své představy a předpoklady očekávané od daného programu, rovněž i individuální požadavky. Zásadní je si zodpovědět i otázky, které se týkají budoucnosti, tj. jaké jsou předpoklady do budoucna v rámci firmy či podniku, zda jsou v podniku jisté výkonnostní rezervy apod. Tímto získáte mnohem jasnější ideu, jaký program bude pro vás adekvátní.

Samotná realizace zpravidla zabere několik týdnů. Potenciální časový interval má vliv na náklady, které mohou takto převýšit původní rozpočet. Někdy časová prodleva je způsobena nutností doprogramovat případné funkcionality či nutnost přenést stávající data do nového programu, nezbytná školení apod.

Testovací provoz a potřebné školení

Nutností je proškolení v rámci programu. Týká se nejen vedení společnosti či vrcholových managerů, ale i zaměstnanců a v některých případech i externích pracovníků, kteří se musí seznámit s novým programovým systémem.

Důležité je vytvoření testovacího prostředí, kdy se tak zároveň kromě seznámení s daným programem, může dostatečně prověřit i souhrnná funkcionalita a funkčnost v rámci přidávání, odebrání či editování.