Historická, ultramoderní, exotická, nádherná a gurmánská: to všechno je Valencie

0 Comments


1.       Katedrála La Seu
Architektonická síla Valencie spočívá jak v její minulosti, tak i přítomnosti. Jsou však stavby, které dokazují důležitost vývoje tohoto města. Například katedrála La Seu, případně Panny Marie – ta je původně ze třináctého století, ovšem vyrostla z původní mešity. Jedná se o překrásnou přehlídku všech středověkých slohů – gotického, renesančního, klasicistního, barokního i empirického.

2.       Mercado Central de Valencia
To je nádherná moderní budova, která byla postavena na počátku dvacátého století. Jedná se o moderní tržiště, které je rozlehlé osm kilometrů čtverečních v šesti patrech. Tuto budovu jednoduše nepřehlédnete. Budova je rozdělena na dvě části, v té první se nacházejí potraviny, v té druhé všechno ostatní. Najdete tu bary, stánky se suvenýry, rybí trh, a hlavně všude spoustu ovoce a koření.

3.       Bioparc
Zoologická zahrada spojená s parkem. Jedná se o jednu z největších zahrad v Evropě, je zde spousta zeleně, velké plochy s výběhy a vodních ploch. Nachází se zde také botanická zahrada a sportovní areál. Nedrží tady zvěř v klecích, mají velice velké prostranství, které ve vás zanechá pocit, že se nacházíte na africké savaně.

4.       Muzeum Fallero
Muzeum figurín a sousoší, které oběhly celý svět. Některé exponáty mají vysokou historickou hodnotu. Také se zde vystavují moderní umělecká díla.

5.       Komplex umění a vědy
Tento ultramoderní komplex je dominantou celého města. Je vybudovaný v bývalém koryt řeky jsou dílem věhlasného architekta, Santiaga Calatravy, jenž má na svědomí také Palác umění, zimní zahradu Umbraculo, nebo pohyblivý sál či prostorové kino.

Zkrátka, vydáte-li se na dovolenou do Valencie, nebudete litovat. Kromě všech těchto lahůdek a libůstek se zde navíc gurmánsky vyžijete, jelikož zaručeně musíte ochutnat místní vína, ale také většinu tradičních i netradičních jídel. A k tomu jsou zde samozřejmě překrásné písčité pláže. Ve valencii je zkrátka všechno.