Hezké bydlení

0 Comments

V debatě o tom, jak se bydlet má, se málokdy dva lidé shodnou. Je to tím, že lidská povaha je různá. Každému se líbí něco jiného, každý má něco jiného v oblibě. Ani dva manžele se leckdy neshodnou v zařízení bytu, a ani dva sourozencinemusí mít stejný názor na totéž. Jeden by chtěl byt na zeleno a plný kytiček a druhý na černo se spoustou lebek a hnátů namalovaných na zdi. S rakví (opravdovou) uprostřed. Uff, to je tedy morbidní příklad. Nu, ano, autor připouští, že ten druhý není příliš častý, ale musíme si připustit, že může být. A dokonce je.
Pokud si nevíme rady hledáme inspiraci, nebo také nápady. U sousedů. U kamarádů. Ne, raději se neptejte, kde ji hledal onen výše zmíněný příklad s rakví.
Moderní zařízení pokoje
Člověk moudrý nemusí nikam chodit a podívá se na webové stránky https://www.girltime.cz/bydleni/ a má vystaráno na hodně dlouhou dobu. Inspirace, rady, nápady, to všechno se tu najde, a ještě spousty věcí navíc, jako bonus. Takže si pěkně uděláme kafíčko, dřepneme k monitoru, nebo koukáme na tablet a v klidu se díváme, co by nám mohlo prospět. Každá věc má svůj určitý význam, každá by měla někam zapadat.
Pokud je v pokoji rustikální styl, nezapadne sem asi ten nejmodernější skříňový šatník, a zase obráceně, do nejmoderněji zařízeného obýváku dáte asi těžko komodu ze šestnáctého století. Tedy pokud byste ji sehnali. Ani její imitace se sem hodit nebude, tomu věřte.
Starší zařízení pokoje
Také různá hejblátka, drobnosti, památky nezapadají všude kam je dáváme. Mělo by to mít nějaký styl, něco, co nebije do očí. Jistěže, jinak to bude vypadatv pokoji deset na deset metrů, a jinak v domku o čtrnácti cimrách, z nichž nejmenší má rozměr fotbalového hřiště.
I malinký byteček může být zařízen se vkusem, ovšem když do něj musíte nacpat postel, skříň a nejste na tom finančně tak, že byste mohli bankovkami zatápět, tak z toho napodobeninu Versailes asi neuděláte. Ale trošku vkusu se sem jistě dát dá.