Pro pohodlnou menstruaci

0 Comments


Ženy během menstruace ztratí v průměru šálek krve. Někomu se to zdá moc a někomu zase málo, ale faktem je, že v každém případě se žena musí chránit před protečením. Na trhu najdeme mnoho menstruačních pomůcek, které jsou většinou jednorázové. Mezi ty nejpoužívanější patří vložky a tampony, které jsou zdánlivě cenově dostupné. Zdánlivě proto, že jeden balíček stojí v průměru 100 Kč a žena za jednu menstruaci spotřebuje zhruba ten jeden balíček tamponů a nebo vložek. U tamponů je potřeba většinou počítat ještě s intimními vložkami, protože se může stát, že tampon proteče i přes častější výměnu.

červené kalhotky

Vždy záleží na tom, jak je menstruace silná. Některé ženy trpí silnou menstruací, která je často ještě navíc doprovázena bolestmi břicha. Pokud vás tyto potíže trápí, měla byste je řešit se svým lékařem, protože normální je, když menstruace nebolí. Proti bolesti je možné brát léky, a ještě lepší variantou jsou bylinkové čaje speciálně vytvořeny k tišení menstruačních bolestí.

Bolesti břicha mohou dokonce způsobovat i tampony, které používá tolik žen. Je to cizí předmět v těle a tělo na něj může reagovat právě i bolestmi. Nezáleží na tom, zda jde o levný obyčejný tampon, a nebo o ekologickou variantu. Daleko zdravější je používání ekologických menstruačních pomůcek, které jsou levnější a které jsou vhodné pro všechny dívky a ženy bez rozdílu. Skvělé jsou menstruační kalhotky, které si oblíbily ženy po celém světě.

vložky a tampony

Proč tampony škodí
Tampony jsou plné mikročástic plastů a jsou bělené chlorem. Obsahují navíc vlákna, která se drží v těle, kde mohou způsobovat záněty. Proto jsou lepší kalhotky, které jsou vyrobeny z látky. Ta je zdravotně nezávadná. Kalhotky u nás koupíte za zhruba 600 Kč, přičemž při správné péči vám vydrží i rok a déle. Nemusíte se jich bát, jsou pohodlné a rozhodně neprotečou.