Se scrapbookingem se v zimě nudit nebudete

0 Comments

Blíží se zima a všichni víme, jak mohou být zimní večery dlouhé. Pokud vás nebaví vysedávat do nekonečna u televize anebo u obrazovky počítače a ani se vám nechce mrznout venku, tak je to ta pravá chvíle na to, abyste si našli zajímavý koníček, který vás bude bavit alespoň do jara. A v takovém případě se vyplatí sáhnout po různých tvořivých výtvarných technikách, které jsou nejen zajímavé a zábavné, ale rovněž přínosné také v tom smyslu, že si s jejich pomocí můžete vyrobit celou řadu šikovných pomůcek anebo bytových dekorací.

papír

Jedna z výtvarných technik, která by vás mohla zaujmout, je scrapbooking. Jedná se o šikovný způsob využití všemožných odstřižků papíru, kousků látek, samolepek a jiných výtvarných drobností a zbytků, které u sebe doma máte. Mnoho lidí to zná: když se u nich doma objeví nějaký zajímavý kousek papíru, který je jim líto vyhodit, tak jej schovají na později pro strýčka Příhodu, a když něco podobného udělají ještě několikrát, tak brzy zjistí, že mají plné šuplíky samých odstřižků a jiných drobností, se kterými neumí hnout.

A právě s tím vám scrapbooking skvěle pomůže. Jedná se o výtvarnou techniku, která se věnuje výrobě drobných domácích alb anebo památníků anebo klidně i originálních deníčků, diářů a podobně, vlastně záleží jen na vás, co budete mít chuť vytvořit. Klidně touto technikou můžete vyrobit třeba originální přání k narozeninám pro vaše blízké.

krajka

A jak taková výroba probíhá? Všechno záleží především na tom, co zrovna máte po ruce, a také na vaší fantazii. Pokud si chcete vyrobit třeba originální diář, tak vám k tomu postačí nějaký obyčejný bloček, který doplníte o potřebná data a vyzdobíte jej podle svých představ s pomocí drobných odstřižků papíru, s pomocí samolepek, třpytivých kamínků a jiných dekorací, které se vám líbí. Vaše možnosti jsou v tomto směru naprosto neomezené a různých pomůcek existuje na trhu nepřeberné množství. O zábavu na dlouhé zimní večery tak budete mít vystaráno.