Zabavte se v kouzelných Orlických horách

0 Comments

Orlické hory se nachází ve Východních Čechách na hranici s Polskem. Vládne v nich klid a příroda je zde překrásná. Vyrazte se zabavit právě tam! 
Stezka v oblacích
 
Rozhledny 
 
Ať už nová rozhledna na nejvyšší hoře Velká Deštná nebo třeba na Suchém vrchu, kde si zároveň můžete užít wellness nebo se najíst v nové restauraci. Orlické hory ale nabízejí spoustu dalších rozhleden. Za zmínku stojí ještě rozhledna Anna na Anenském vrchu.  Na hranici Orlických hor a Jeseníků se nově nachází areál Dolní Morava nad stejnojmennou obcí, kde se můžete projít po Stezce v oblacích a užít si nezapomenutelný výhled po okolí.
 
Bunkry a technické památky 
 
Toto pohoří nabízí nepřeberné množství technických památek. Nejznámější je tvrz Hanička u Rokytnice v O.H. a tvrz Bouda v Těchoníně. Při toulkách po horách naleznete ale spoustu dalších malých bunkrů ukrytých v lese. 
 
Muzea a atrakce 
 
Navštivte například Muzeum Orlických hor či Muzeum hraček v Rychnově nad Kněžnou, Muzeum řemesel v Letohradě, Muzeum zimních sportů v Deštné v O.H. anebo třeba rodné domky slavných, jako je: domek F. L. Heka v Dobrušce, rodný dům Prokopa Diviše v Žamberku nebo domek Na Sboru V Kunvaldu, kde vznikla Jednota Bratrská. 
Dále stojí za to navštívit Skanzen Uhřínov, Dům z modrého kamene s muzeem a minizoo v Kosteleckých horkách. Po stopách Jana Amose Komenského můžete vyrazit do Brandýsa nad Orlicí, kde mají také krásný přírodní labyrint. 
 
Horské chaty 
 
Orlické hory nabízejí spoustu turistických tras, po kterých dojdete k horským chatám, kde se můžete občerstvit. Mezi nejznámější patří Chata Šerlich na stejnojmenné hoře, Jiráskova chata na Dobrošově nebo třeba krásná Jurkovičova chata v Pekle. 
Hrad Potštejn
 
Hrady a zámky 
 
Nudit se nebudete ani při návštěvě některého ze zámků a hradů, jako je třeba Potštejn, zámek v Opočně, Náchodě, Novém Městě nad Metují Častolovicích, Doudlebách nebo v Letohradě. Obzvlášť krásný je hrad v Liticích. Zřícenin je tu také spousta. Navštivte například zříceninu Žampach, Výrov nebo Lanšperk. 
 
Zajímavá místa 
 
Při objevování Orlických hor byste neměli minout například romantické Luisino údolí, Julinčino údolí, kde se stéká Říčka se Zdobnicí. Dále stojí za návštěvu přírodní rezervace Bukačka, s přezdívkou Botanická zahrada Orlických hor. 
O kostele v Neratově jste již také mohli slyšet. Jedná se o obrovský zrekonstruovaný kostel, ze kterého byly až do konce 20. století pouze trosky. Rozhodně toto magické místo nezapomeňte navštívit, stejně jako celé Orlické hory.