Bezpečnější koupání díky dezinfekci

0 Comments

Jednou za čas si zaplavat je rozhodně dobrý počin, a to nejen ve chvílích, kdy se taví i asfalt na cestách. Plavání je vhodné nejen kvůli osvěžení celého těla, ale také pro jeho celkové posílení. Musíte však mít v bazénu vodu, ve které nejsou přemnoženi různí parazity, řasy a bakterie. V tom případě si z plavání odnese mnohem více, než jen posílené kosterní svalstvo a věřte nebo ne, rozhodně po tom netoužíte. To je také důvod, proč byste měli se všemi nevítanými mikroby, kteří se ve vašem bazénu nacházejí, zatočit. Velice dobře vám k tomu poslouží různé druhy bazénových dezinfekcí, které si můžete dnes zcela běžně pořídit buďto v kamenném obchodě, nebo třeba skrze internet.
stojka v bazénu

Přípravky s chlórem

V případě, že chcete používat osvědčené přípravky, určitě by vaše volba měla padnout na některý z preparátů, které v sobě obsahují chlór. Ty jsou účinné, relativně levné a jsou rovněž již vyzkoušené. A to nejen na malých zahradních bazénech, ale standardně se využívají i na koupalištích, a to ať už krytých, tak i těch letních. Vhodné je koupit si tablety do bazénu, které často obsahují nejen samotnou dezinfekční složku, ale i jiné druhy užitečných chemikálií, například prostředky na srovnání pH vody. To je velice užitečné, jelikož nemusíte kupovat více doplňků a vystačíte si pouze s tabletami .
skok do rybníka

Nevýhody

I když jsou chlorové tablety velice účinné, mají i nějakou tu mušku. Tou největší, pro někoho je to možná i masařka, je fakt, že chlór může být dráždivý. Hodně citlivých jedinců při kontaktu s ní se osype červenými svědivými flíčky. Chlorovaná voda také není vhodná pro jedince, kteří mají kožní nemoci, například lupenku nebo ekzém. Většinou nepomůže ani snížit koncentraci. V takových případech je vhodné využít jiný druh dezinfekce, například s kyslíkem nebo ve formě mořské soli. Ty často ovšem vyjdou o něco dráž.