Mužské zlozvyky, které ženám vadí

0 Comments

Pokud si myslíte, že muže zvládnete předělat k obrazu svému, tak se hluboce mýlíte. Mnohem lépe uděláte, pokud je budete akceptovat přesně takové, jaké jsou. Mimochodem, brzy zjistíte, že s tímto postojem bude pro vás soužití s mužem daleko jednodušší. Některé zlozvyky jsou pro muže natolik typické, že se je zkrátka nedá vymýtit. Pokud si dříve nebo později na tyto „špatné“ vlastnosti zvyknete, ušetříte si mnoho trápení. Je to totiž právě tolerance, která je klíčová v dobře fungujícím vztahu. Pojďme si tedy alespoň ve zkratce představit pár základních nešvarů, které trápí snad každou ženu.

slabý chlap

1.       Potlačování emocí a pocitů

Ženy jsou velmi otevřené, emocionální a rádi projevují své city…od mužů, ale čekají to samé. V hlavě se jim utváří milion otázek, když je muž jeden den uzavřený a nemá náladu. V hlavě takové ženy se najednou začne formulovat řada otázek, na které potřebuje vědět odpověď…a to pokud možno okamžitě. „Ty už mě nemiluješ? Proč si mě dnes nepolíbil? Máš někoho jiného?“ To je jen výňatek několika málo z nich.

muž s nálepkou

Muži jsou na tom přesně naopak. Pokud možno své emoce příliš nedávají na odiv, přijde jim to jako slabošství. Také raději utají pravdu, než by se s ženou zbytečně vrhali do konfliktu či namáhavého vysvětlování.

 

2.       Časté zapomínání

Muži zkrátka v hlavě udrží to nejdůležitější, to co jejich partnerka měla na prvním rande na sobě nebo že máte zítra výročí, pro ně není až tolik důležitá informace a tak jí z hlavy zkrátka vytěsní. Ovšem najde se i několik faktorů, které do jisté míry ovlivňují jejich paměť, ve stresovém nebo fyzicky náročném období se to dá pochopit.

 

3.       Oblečení = všude, jenom ne v koši na prádlo

Ovšem zde bychom nemuseli vypíchnout jenom úhledné „kupičky“ prádla, které se válejí všude po bytě, ale i ponožky, které můžete v sobotu ráno klidně najít na jídelním stole. Muži tohle zkrátka neberou jako silný prohřešek.