Hrajete Účtenkovku?

0 Comments

Naši politici svého (vcelku nedávného) času usoudili, že čeští podnikatelé okrádají stát. Inu – jak se říká – „podle sebe soudím tebe“. A tak nám po dlouhém bádání vymysleli cosi zvané účtenková loterie alias Účtenkovka. Hru spočívající v tom, že budou všichni našinci nalákáni na nějaké ty výhry výměnou za to, že budou při svých nákupech dohlížet na to, aby podnikatelé nahlašovali své příjmy a byli tak donuceni odvádět z nich adekvátní daně.
sázková kancelář

Tato hra ve svých počátcích vyvolala nemalé vášně. Čemuž se vlastně ani nelze moc divit. Protože se ozval kdekdo. Pochopitelně potrefené husy, tedy ti, kdo krátili daně a jejich utajené a nezdaněné příjmy tak byly rázem v ohrožení, ale i ti, kdo ač poctivci byli hozeni do jednoho pytle s podvodníky a navíc na to doplatili finančně, maje povinnost si za nemalé peníze pořídit nové pokladny, z nichž by se odesílala data příslušným úředníkům.
Ač se to mnohým z našinců nelíbilo, už tu delší čas tato hra běží. Už tu probíhá . Nejeden z lidí si svědomitě bere od podnikatelů, třeba v obchodech, restauracích a hotelech, účtenky a elektronicky odesílá na nich uvedené údaje ministerským pánům, v naději, že se na něj štěstí usměje, případně si na něj unavené sedne a on vyhraje některou z více než dvaceti tisíc cen, jež se měsíc co měsíc nabízejí. A lidé nejednou dokonce i šmelí s účtenkami, navzájem si ty přebytečné vyměňují, jenom aby měli co největší naději. Vždyť tu každý měsíc přibude třeba i jeden milionář!
tikety loterie

Podnikatelé tak musí po každé transakci vydat účtenku, již okamžitě nebo při objektivních problémech nejpozději v jasně stanovené lhůtě nahlásí a tato dostane kód, jenž je použitelný právě a pouze jenom v Účtenkovce; jinak je úplně na prd.
A rázem tu máme větší státní dohled nad všemi, kdo si vydělávají a mají tak povinnost odvádět daně.
Lid dostal svůj ‚chléb a hry‘. Každý se tu může bavit a tu a tam někdo i zbohatne, případně dostane alespoň nějakou tu malou pozornost.
Což je skvělé.
Totiž což by bylo skvělé. Kdyby to stejně jako leccos dalšího nemělo své mouchy.
Protože lidé mají Účtenkovku sice zadarmo, ale ve skutečnosti tato vůbec zadarmo není.
Náklady, které s ní souvisely, od registračních pokladen přes připojení k internetu až po školení a podobně, nám totiž podnikatelé logicky rozúčtovali do cen, tedy zdražili. A hlavně měsíc co měsíc platíme šťastlivcům z našich řad víc než dvacet tisíc cen prostřednictvím svých daní. My všichni; včetně těch, kdo tuto hru nehrají.