Jsou hypotéky bez registru podvod?

0 Comments

Nejprve je nutné si říci, co je to ten registr, o kterém je řeč. Jedná se o seznam, ve kterém jsou uvedeni lidé, kteří dluží některé z právnických osob nějakou částku, či mají nesplacenou pohledávku. Jedná se jak o fyzické, tak právnické osoby.

Dostat se tam je velmi jednoduché, a často to ani nemusí být vaše vina. Stačí, když se o den zpozdíte s nějakou splátkou, neboť ji například banka neodeslala včas, například z důvodu státního svátku či víkendu. A třebaže svůj dluh máte již dávno splacený, stále jste tam uvedeni. Vymazání z tohoto seznamu se totiž provádí pouze na vaši vlastní žádost.několik sloupců mincí.jpg

A co znamená, pokud tam jste? Především to, že pro vás nebude ani zdaleka tak snadné získat cokoliv, kde je vyžadováno pravidelné splácení, ať už se jedná o tarif pro telefon, nebo některý z typů úvěrů. Mezi ně patří samozřejmě i hypotéka.

Ovšem co dělat, když chceme vlastní bydlení, ale jsme vedeni jako dlužníci? Pak právě pro vás jsou tu hypotéky bez registru Nebankovní hypotéky úvěry. O co se jedná? Jde o typ financování bydlení, kdy žadatel není prověřován, zda je v tomto seznamu.

To samozřejmě umožňuje získat vlastní bydlení i lidem, kteří byli jinak všude odmítnuti. Zdá se tedy, že se jedná o veskrze dobrou věc. Je tomu ale skutečně tak? Když se podíváme blíže, zjistíme, že tu něco nesedí.

Především firma podstupuje riziko, že dlužník nebude schopen či ochoten splácet. A to je tím větší, čím větší částka byla půjčena. Proč tedy tento produkt dále prodávají? Skutečně se jim to riziko vyplatí? Odpověď zní, že ano.

V první řadě je tu fakt, že úroky a poplatky jsou obvykle vyšší, než u běžného typu. Dále tu máme fakt, že pokud nebudete platit dlouhodobě, bude ona nemovitost zabavena a prodána v aukci, a to za cenu podstatně vyšší než byla cena kupní.bankovky čouhající z kapsy.jpg

Je tedy jasné, že pro firmy je to výrazně výhodné, i když téměř na hraně zákona. I to je důvod, proč tento typ neposkytují například banky. Proto se dobře rozmyslete, od koho si peníze vezmete a důkladně si danou firmu prověřte, než podepíšete smlouvu.