Na pláž do africké Keni

0 Comments

Pokud jste si mysleli, že Keňa umí nabídnout pouze dobrodružství a nebezpečí v podobě turistických atrakcí při Safari, nebo při výstupu na Kilimandžáro, pletete se. Keňa nejsou jenom dalekosáhlé pozemky národních parků, je to i země luxusních resortů a letovisek.

Pokud toužíte po opalování se u indického oceánu, je Keňa ideálním místem. Ve stínu palem si tam můžete užívat písek, slunce, vodu i luxus, na který jste zvyklí třeba z ostrovů a ostrůvků, ukrytých v Indickém oceánu.

· Kdy do Keni?
Vždy, když je v české republice dost velká zima na to, abychom zatoužili po teple, v Keni právě začíná sezona. Čtyřicet stupňů ve stínu, teplý oceán, savana, les, ale i hory a jezera. Keňa má jednoduše všechno, na co si správný dobrodruh jenom vzpomene, a nesejde na tom, jestli jde jenom o lezení po horách nebo o surfování na prknech. Průzračná voda korálového útesu, který se táhne podél většiny pobřeží, které Keni patří, je nádherným bonusem.

· Korálový útes
Jeho nejkrásnější část e nachází na severu země. Zde se střídá odliv a příliv a každých několik hodin se tu stanete svědky doslova božské krásy. Příliv zde střídá odiv každých šest hodin, a při každém odlivu si můžete prohlédnout dno mořského útesu, na kterém se i tak střídá život mořský s tím suchozemským. Můžete se tak stát svědky podmořského života ze souše.

· Nejlepší letoviska
Ty skutečně luxusní rezorty najdete v Bamburi, které je blízko hlavního města Keni, Mobasy. Pokud jste milovníci golfu, jistě oceníte letovisko Kikambala. A pokud máte děti, určitě oceníte klid a rodinnou atmosféru Malindi, která nemá nikterak bohatý noční život.

Pokud naopak toužíte po noční zábavě, vydejte se na Malidni Marine. Pokud toužíte po bílém písku, pohodě, horku a luxusu, pokud vám nevadí si připlatit, jistě zvolte Diani. Jedná se o skutečný luxus, srovnatelný s Maledivami. Větší soukromí, menší hotely, větší bazény, větší luxus a méně lidí. Také zde najdete nejlepší možnosti pro koupání, jelikož tu příliv a odliv nejsou tak masivní, tedy rozdíl mezi vzdáleností a spádem do moře není tak citelný jako v severních letoviscích.