Kam se vydat za odpočinkem z ubytoven Praha

0 Comments

Běháním po Praze vydáte spoustu energie, a jestliže máte v plánu toho co nejvíce stihnout, doslova se naběháte. Pochopitelně je celé město protkáno sítí hromadné dopravy, ale pamatujte, že se jedná o obrovskou plochu v terénu, který není zrovna rovinatý. Praha je nesmírně členitá, což je samozřejmě výhoda vzhledem k tomu, že jsou tu i v samotném centru ukrytá zákoutí, kde se dá relaxovat, a odpočinout si od obležení turistů.

Vrtbovská zahrada

Kde si v centru Prahy nejlépe odpočinout

Františkánská zahrada – pravděpodobně si nenecháte ujít prohlídku pražského „Václaváku“. Ten je ale velice rušný, a pokud chcete v poklidu posedět na lavičce v parku, možná vás překvapí klidné místo Františkánské zahrady za Jungmannovým náměstím.

Letohrádek Belveder

Zahrada Za svatyněmi v ulici Na Františku – chcete-li poznat, kde se nejlépe nakupovalo za socialismu, vydejte se do obchodního domu Kotva. A až budete potřebovat nabrat sílu a dech, běžte po Revoluční ulici směrem k vltavskému nábřeží k Anežskému klášteru do zahrady Za svatyněmi.

Panorama v Riegerových sadech – na Vinohradech, nad Hlavním nádražím je další pěkné místo k odpočinku. Je tu dostatek prostoru, zeleně a hlavně krásný výhled na panorama Pražského hradu a Hradčan.

Šlapadla a loďky na Žofíně – Žofín je vltavský ostrov, nedaleko Karlova náměstí. Nebývá tu mnoho turistů a většina z nich využívá půjčovny plavidel, aby na hladině Vltavy mohli v poklidu relaxovat. Můžete si dopřát totéž, plavba po řece je velmi romantická a můžete zavzpomínat na scénu z filmu „Jak utopit Dr. Mráčka“, kde se na loďce s vesly dvoří Jaromír Hanzlík Libuši Šafránkové.

Ubytovny Praha na Černém Mostě – i zde najdete klid a pohodu, stranou od rušných ulic. Ubytovny se nachází na samém okraji sídliště, v dosahu konečné stanice metra, jsou vybudovány rekonstrukcí panelového jádra bytů ve vícepodlažním domě, a tak tu máte dostatek soukromí na plánování výletů a návštěv zajímavých míst.