Obezřetnost v investování

0 Comments

Finanční gramotnost v naší zemi, se podle mého názoru, mírně zlepšuje. Ale jen velmi mírně. Stále je pro většinu lidí jednodušší se rychle a někdy i nevýhodně zadlužit, a následně velmi pomalu, draze splácet. O investování někteří sní, ve formě „výhry v loterii“ a stavějí si vzdušné zámky, které si za rychle a snadno vydělané peníze pořídí. Ale takhle se opravdu investovat nedá!

Svět investic je mnohem složitější a má na to rozhodně nárok. Vždyť nikdo, ani vy osobně. nechce jen tak, bez práce a snahy, dávat vlastní peníze druhým. A ekonomika a svět financí obzvláště nerado „dává“ peníze obyčejným lidem.

Jak jsme se připravovali ve škole na naše povolání? Věnovali jsem čas, úsilí a učili se potřebným vědomostem, abychom mohli vykonávat povoláni, za které bereme mzdu. Každodenní praxe nás posunuje dopředu a v lepších případech s tím souvisí i zvýšení platu. Stejně tak se musíme připravit na svět investic a financí.

Škoda, že v našich školních osnovách stále chybí tolik potřebný předmět pro opravdový život, „Finanční gramotnost“.

výuka financí

Investičních příležitostí je nespočet a stejně jako v jiném odvětví, ne všechny postupy fungují. Ať jde o úmysl, či nikoli, to nechám opravdu na kompetentních lidech.

Jednou takovou investiční příležitosti je IM academy na kterou zároveň i upozorňuje ČNB. Tady nutno podotknou, že ČNB má dohled nad finančním trhem jako takovým, nicméně školení a předávání finančních informací různých subjektů investorům, nepatří mezi regulované služby.

Velice přínosný článek IM academyTradecz.cz stojí rozhodně za pozornost!!

Skloubení MLM (Multi level marketing), lidově síťového marketingu a obchodování na burze formou forexu, nemusí být vždy dobrou volbou. Pochopitelně jde o to, „pochopit a uchopit“ a rozhodně tento systém nemusí být v samotné jádru špatný. Ovšem za předpokladu, že jsou dodrženy základní pravidla obchodování na burzovním trhu. Myslet si, že je to konečně ten spásný systém, ze kterého bude velice slušný pasivní příjem za vynaložení minimálního úsilí, je opravdu nereálný.

zisk investice

Všechno je o lidech a jejich přístupu k druhým, pokud se dělá MLM pro lidi a s lidmi, nemusí jít vždy o rizikovou příležitost. Ale pokud se to dělá na úkor lidí, rozhodně nikdo nechce naletět a vyhazovat peníze oknem.

Pokud vás osloví reklama na sociálních sítí, typu vydělej snadno a bez práce, rozhodně před posláním svých financí bych doporučil prostudovat všechny potřebné informace.

TCZ Trade.cz je jednou ze spolehlivých společností, která sleduje různé trendy obchodu a příležitostí a srozumitelně vysvětlí nejen všechny pojmy, ale i pro a proti, a hlavně všechny následná rizika a ztráty.

A to bez ohledu na to, aby z těchto informací musela mít zisk za každou cenu.