Podzimní radost

0 Comments

Ten, kdo má svůj dům, tak jeho spojení se zahradou bývá samozřejmostí. Někdo chce mít zahradu okrasnou, někdo pouze užitkovou nebo ovocnou, ale převážně se to účelově spojí.
 
Kdo teprve na své zahradě začíná pracovat, tak si musí uvědomit spoustu věcí, které bude pro tuto svou zálibnou činnost potřebovat. Ano, pokud chcete mít zahradu krásnou jako svůj domov, měla by práce na zahradě být pro vás zálibou. Zde se totiž naplno projeví, jestli se jí věnujete s láskou nebo je to pro vás povinnost.
 domov spjatý s přírodou.jpg
Vysadit okrasnou zahradu tak, aby byla rozkvetlá téměř po celý rok, to je nejenom kumšt, ale je to hlavně o trpělivosti a spoustě času, které své zahradě věnujete.
Od začátku podzimu, až pomalu do zámrazu, vás v okrasné zahradě potěší rozkvetlé růže, zajímavé různobarevné květy echinacey (třapatky), jiřin, chryzantém a sasanek. Těch květů, které kvetou na podzim, je široká škála. A pokud si už začátkem jara vysadíte i takové květiny, které budou kvést v září a říjnu, tak podzimní zahrada vám bude též hýřit barvami jako v létě.
 
Záhony se zeleninou vás na podzim též potěší, i když se sklizní a následné se zpracováním zeleniny je trochu více práce. Na podzim sklízíme rajčata, papriky, fazole, červenou řepu, nové ředkvičky a hrášek, kořenovou zeleninu, pórek a samozřejmé dýně. Pokud se snažíte mít svou zeleninu na zahrádce bez chemie, tak nic jiného vám nebude chutnat tak, jako vámi vypěstovaná zelenina.
 
Mnohé nové domy mají otevřené terasy, jsou obklopeny trávníkem, okrasnými květinami a keři. A u mnohých domů je postavený bazén. Ten před zimou potřebuje osobitní péči, ale to je jiná kapitola. rozkvetlá podzimní zahrada.jpg
 
Co se týká trávníku, na ten potřebujete nejenom kvalitní sekačku a další různé nástroje, které vám usnadní údržbu trávníku. Například přistroj na zkypření půdy a benzínový křovinořez. Na co byste při zakládání trávníku neměli zapomenout, to je důmyslné a efektivní zavlažování.  Ale starší generaci na posečení trávy mnohdy ještě stačí dobrá kosa, dřevěné lehké hrábě a dlouhá zahradní hadice, kterou napojují na kontejner s dešťovou vodou.
 
Mít připravený zateplený dům, posezení na zahradě při podzimním sluníčku – i to stačí k příjemné rodinné pohodě.