Vyberte si nový mixér, který bude umět všechno

0 Comments

Vybrat si nový mixér může být větší oříšek, než se vůbec zdá. Ono se řekne, že je to jen obyčejný mixér, ale když vezmeme v potaz jaká je velká nabídka v kamenných i internetových obchodech, můžeme narazit na problém, že nevíme, který si vlastně vybrat. Některé mixéry za vás udělají velký mus práce v kuchyni, jiný zase pomůže jen s něčím. Aby pro vás už nebyl takový problém se v tom všem vyznat, pomůžeme vám.
ruční mixér
·         K čemu budete mixér využívat: jako první, si uvědomte, na co chcete, aby váš nový mixér vlastně byl. Každý z přístrojů totiž umí něco. Důležitá je, ale i jeho cena, příkon nebo skladnost. Některé mixéry jsou totiž malé a uskladníte je tak všude, jiné naopak vynikají svou velikostí a uskladnit je tak například v malé kuchyni není nic jednoduchého. Především pak velké kuchyňské roboty potřebují spoustu místa, za to ale umí všechno, na co si jen vzpomenete.
·         Ruční mixér by neměl chybět v žádné domácnosti: k nejzákladnějšímu vybavení vaší kuchyně by bezpochyby měl patřit i ruční mixér. Skvělé je, že ho koupíte za pár korun a vejde se do každé zásuvky nebo skříňky v kuchyni. Vybrat si můžete ze dvou variant nebo koupit jeden přístroj s nástavci. Ke klasice patří ruční mixér s hnětacími háky a šlehacími metlami. Každá skvělá omáčka nebo bramborová kaše bez něj neobejde. Pokud rádi pečete, využijete ho na hnětení těsta. Druhým nepostradatelným pomocníkem v kuchyni je tyčový ruční mixér. Je skvělý na přípravu polévek, dětských kašiček nebo pro přípravu oblíbeného smoothie. Zakoupit ho můžete také samostatně nebo ho získat jako nástavec ke klasickému ručnímu šlehači.
sklenice se smoothie
·         Potřebujete smoothie maker? Jak jsme už zmiňovali s tyčovým mixérem si lahodné smoothie také připravíte. Pokud jste, ale tomuto trendu naprosto podlehli, uvítáte určitě speciální smoothie maker, který je přímo přizpůsobený jen pro výrobu toho nápoje. Sice v něm umixujete jen ovoce, zeleninu nebo ořechy je vyráběn tak, že po zhotovení nápoje, ho můžete hned přímo z mixéru vypít. Což oceníte, pokud jste na smoothie zvyklí každý den a ráno nemáte moc času na jeho přípravu.
·         Pro tvrdší práci: pokud potřebujete pravidelně zpracovávat tvrdé potraviny už si s ručním mixérem nevystačíte a musíte sáhnout po stolním typu mixéru. Ty si sice poradí s každým typem potravin, ale bývají objemnější a hůře se ukládají, pokud nemáte zrovna největší kuchyňskou linku. Ovšem mají vyšší příkon a tak je vůbec nemusíte přidržovat, zatímco pracují.
Podle toho, na co mixér chcete využívat, se nakonec rozhodněte. Vyšší cena vám obvykle zajistí, také lepší výkon a delší životnost přístroje.