Střecha, co vydrží

0 Comments


Chcete mít na zahradě vlastní venkovní posezení? Pak investujte peníze nejen do podlahy a nábytku, ale zároveň se nebojte dát nějaké finance i do zastřešení.

Střecha, co vydrží

Vybudovat si na zahradě nějakou formu posezení není vůbec špatná nápad. Hlavně v jarních a letních měsících můžete tento prostor v hojné míře využívat. Ovšem pozor, v takovém případě by měl mít nějakou úroveň. Vyndat pár dlouho nepoužívaných židlí a jeden oprýskaný stolek před domek umí kde kdo. Pokud toužíte po nějaké úrovni, měli byste se do toho pustit od podlahy, a to doslova. Nejprve byste měli vybudovat vhodné podloží. To může být ze dřeva, kamínků nebo třeba dlažby. Záleží hlavně na vašich preferencích.

Kláštěrní pergola

Co se nábytku týče, ten by měl být pochopitelně určený k venkovnímu užívání. Není vhodné pořídit si posezení, které se během prvních pár měsíců rozpadne. To jsou pak vyhozené peníze. Toužíte-li po něčem speciálním, můžete si koupit třeba ratanový venkovní nábytek. Je vkusný a poslouží více než dobře. Navíc není nutné ho kupovat zbrusu nový. Standardně na internetu najdete i mnohem levnější použitý.

Vhodné možnosti

A jako zlatý hřeb by vám neměla chybět střecha. Venku se dá totiž strávit příjemné chvilky i během deště. Chcete to mít ale něco, co dokáže zvládnout zadržet nejen slabé mrholení, ale i pořádný slejvák. K tomu se nejvíce hodí altány, případně levnější pergoly. Vzhledem k tomu, že cena je pro většinu rozumně uvažujících obyvatel zásadní, zaměřme se na druhou variantu. Pergoly jsou tradičním doplňkem zahrad a rozhodně stojí za to si některou z nich koupit. Vzhledem k tomu, že se dnes dodávají i v rámci prefabrikovaných verzí, příliš mnoho vás to stát nebude. Přeci jen, výrobek z linky je takřka vždy levnější než ten vyrobený na zakázku.

Skleněné zastřešení

Dřevo ztrácí na hodnotě

Pří výběru pergoly vás čeká docela složité rozhodování. Nebudete si totiž vybírat pouze podle ceny, velikosti a samozřejmě i designu, ale zajímat byste se měli i o materiál. Konstrukce vyrobené ze dřeva vypadají skutečně velice dobře, ale časem mohou ztrácet na lesku. Aby se tak nestalo, je potřeba je složitě udržovat v kondici pomocí speciálních olejů. Kovové konstrukce sice nemají tak krásný vizuál jako dřevěné, ale na druhou stranu jsou vysoce odolné.