Jste obézní? Zjistit to lze snadno

0 Comments

Pokud toužíte po štíhlejší postavě, sezením na gauči toho nedosáhnete. Abyste zhubli, musíte se nejen začít hýbat, ale rovněž se zaměřit i na jídelníček.

Jste obézní? Zjistit to lze snadno

Obezita není sice nemocí, ale spousta chorob se k ní váže. Není to tedy je potíž vzhledové, jak si mnozí myslí, ale v podstatě zdravotní. I proto je smutné, že v naší zemi obézních jedinců přibývá každým dnem více než dost. Není to však pouze záležitost dospělých jedinců. Velkou nadváhou trpí stále více mladistvých a hlavně dětí, které díky tomu mohou pochytit špatné návyky již z kraje svého života a již nikdy se jich nezbavit. Pak je hubnutí zatraceně těžké a složité.

Nezdravé jídlo

Proto byste si měli na obezitu, ale i velkou váhu dávat pozor. A to jak u sebe, tak i u svých nejbližších. Možná vás překvapí, že obezitu nezjistíte pouhým zvážením se, ale budete k tomu potřebovat poměrně jednoduchý výpočet. Není potřeba hledat složitě po internetu vzorečky. Stačí, když využijete možnosti BMI kalkulačky Bmikalkulacka. Podle ní pak snadno zjistíte, jestli problémy máte nebo ne. V případě že ano, měli byste se pustit do jejich řešení.

Jak na obezitu?

Není žádným tajemstvím, že obezitu, ale obecně jakoukoliv nadváhu, zničíte primárně změnou svého jídelníčku. Někdy bohatě postačí jen několik málo změn, většinou je však nutné do toho jít trochu radikálněji a změn udělat celou řadu. Rozhodně je vhodné zbavit se veškerých tučných mas a nahradit je rybinou, případně kuřecím nebo jinou drůbeží. Také je smysluplný zařadit do svého jídelníčku daleko více zeleniny než dříve. To samé platí i o luštěninách. Obojí totiž dokáže zasytit, a přitom má jen minimum kalorií.

Sendvič

Rada specialisty

Ne každá dieta vám ale může pomoci. Naopak, většina dietních opatření na internetu, jsou pouze bláboly, které vám spíše ublíží. Nesnažte se držet tedy nějakou dietu jen proto, abyste nějakou drželi, ale raději se poraďte s dietologem, případně výživovým poradcem. Ito specialisté vám jsou schopni vypracovat jídelníček jen pro vás, jehož dodržování bezpochyby povede k vašemu zhubnutí.