Levnější než běžné byty

0 Comments

Koupě vlastního obydlí nemusí být vždy tak cenově náročná, jak byste se snad mohli dnes domnívat. Je pravda, že nemovitosti jsou dnes drahé, ale jde to i jinak.

Levnější než běžné byty

I když stále valná část českého obyvatelstva žije ve svém, je pravdou, že tato skupina lidí stále řídne. Je to dáno tím, že je zde jednak nedostatek obytných nemovitostí, jednak jsou stále dražší a dražší. Ještě před deseti patnácti lety si mohla průměrná rodina vzít hypotéku na byt o třech pokojích poměrně bez problémů, tedy pokud zrovna nežila v Praze nebo v Brně, ale dnes je to mnohem komplikovanější. Hypotéku již nejsou tak finančně zajímavé jako před lety, a ne každému je na ně dovoleno dosáhnout. Ani lidé s lehce nadprůměrnými příjmy si často nemohou dovolit zadlužit se u banky a v případě, že ano, délka splácení a velikost úroků je posadí zpátky na zem.

Skica interiéru

Není tedy divu, že nájemné bydlení zažívá velký boom prakticky po celé naší zemi. Ale ani to není kdoví jak výhodné, právě naopak. Přeci jen to znamená platit horentní sumy cizím lidem a neustále mít nejistotu, že o střechu nad hlavou můžete snadno přijít. Sice to není tak snadné, ale možné to je. Neexistují tu ale jen dvě cesty, je tu ještě třetí, a sice mobilní domy celoroční Lavarohouse.

Je jasné, že celá řada lidí nad tímto druhem bydlení ohrnuje nos, ale ti obvykle žijí v představách, že se jedná jen o maringotky či podobná místa určená hlavně ke krátkodobému přespání. Tohle ale není případ mobilních domů, alespoň ne jejich nejnovějších modelů, které jsou dělané do každého počasí, i do velkých mrazů. Vzhledem k tomu, že krom skvělého zateplení disponují rovněž i výbornými zvukovými izolanty, nemusí se uživatelé bát toho, že je během spánku budou rušit zvuky ulice. Nejedná se samozřejmě o nic extra, ale kdo hledá něco menšího za dobré peníze, měl by nad touto možností alespoň trochu uvažovat.

Skládačka domku

Mobilní domy je možné využívat třeba i jako chatky pro dovolenou. V takovém případě není ani nutné kupovat to nejlepší na trhu. Někdy postačí vybrat nějaký model z minulé série, zvláště, když budete jezdit jen v létě.