Bazén a příslušenství

0 Comments

Bazén je oblíbená věc v létě a mnoho lidí nejezdí ani na dovolenou, protože má bazén doma. Ovšem koupí bazénu to nekončí, ale ba naopak začíná. Kdo si myslí, že s bazénem nejsou žádné starosti, tak je na omylu. Bazén totiž potřebuje neustálou péči během celého léta, a pokud jí zanedbáte, tak si zakládáte na velkém problému. Bazén se Vám totiž může zakalit, může Vám zezelenat a také se Vám může ucpat filtrace. Všechny tyto problémy a mnoho dalších sebou bazén nese. Pokud chcete být na toto léto připravení, tak se vybavte předem, ať něco nesháníte na poslední chvíli.

Bazén

Vždy záleží na tom, jaký bazén máte, zda nafukovací, pevný, nebo zakopaný v zemi. Pokud zvolíte nafukovací, je dobré si předem upravit terén a také použít plachtu pod bazén https://www.chlorito.cz/bazenove-folie-a-plachty, nebo geotextílii, aby nedošlo k protržení. Poté můžete zašít bazén napouštět. U pevného bazénu je příprava mnohem těžší a je dobré mít všechno precizně nachystané, ne se bazénem začnete. Vyjde Vás však na větší peníze, ale zaručeně Vám vydrží déle. Ideální volbou je zakopat bazén do země, kde nemůže dojít k jeho protržení, či poškození.

Bazén (2)

Ať už zvolíte jakýkoliv z těchto bazénů, tak je dobré vědět, co je součástí vybavení a co naopak v balení není. V kamenném obchodě odporučuji se zeptat prodejce a poradit se s ním. Ten Vám doporučí, jaký si koupit filtr, jaké tablety, a chemikálie, jsou pro daný bazén nejvhodnější a další potřebné věci. Základem teplé vody v létě je také bazénová fólie, kterou lze dokoupit ke každému bazénu. Pokud Vám tato fólie bude málo, tak můžete zainvestovat do solárního panelu, který Vám vodu ohřeje dostatečně.

Pokud budete přemýšlet nad koupí bazénu, tak je dobré si o něm zjistit více informací, ať pak nestojí s hadicí v ruce a jen s údivem nakoukáte. Vždy se snažte od prodejce získat co nejvíce informací.