Ahoj IPL – sbohem chloupky

0 Comments

Zbavit se nežádoucích chloupků na těle může být někdy oříšek. Jelikož se jedná o velmi individuální záležitost, každá žena by měla pečlivě volit mezi depilací a epilací, ne vše jí může vyhovovat.  
Depilace znamená pouze zkrácení přesně nad povrchem kůže. K této metodě se využívá žiletka nebo holicí strojek, ale také depilační krém. Ten se nanese na pokožku, nechá působit a následně se plastovou nebo dřevěnou stěrkou odstraní. Jedná se o krátkodobé řešení zbavení se ochlupení, protože již od dalšího dne lze pozorovat růst a je nutné holení pravidelně opakovat. Holící pomůcky mohou být nebezpečné, lehce poraní, ale za to při správné manipulaci a opatrnosti jsou bezbolestné a levnější. 
Klasické holítko
Naproti tomu epilací se odstraňuje včetně kořínků. Vytrhává se celý chloupek z jeho folikulu neboli vlasové cibulky, čímž je zabráněno opětovnému růstu. Vybírat lze z velké nabídky epilačních strojků, nebo je možnost zvolit epilaci pomocí vosku. Vosk se zahřeje na určitou teplotu, natře na porostlou kůži a přiloží se speciální pásky, pomocí nichž se chloupky vytrhnou. Tato metoda je finančně více náročná, ale také bolestivá.
Modernější a účinnější metodou v boji s ochlupením je epilace pomocí IPL. Tato zkratka označuje intenzivní pulzní světlo. Technologie naruší strukturu chloupků pomocí světelných impulzů. Ty jsou absorbovány melaninem, barvivem, který má tuto schopnost a dochází tím k rozpouštění již zmíněné struktury.
Příprava depilačního vosku
Zbarvení chloupků a typ kůže je podstatným aspektem účinnosti IPL epilace. Stejně tak je zásadní růstová fáze, z důvodu toho, že všechny chloupky nejsou stejné, a proto se doporučuje ošetření v období až osmi týdnů. Tím je zaručena účinnost celoplošně.
Výsledek prvního použití IPL epilátoru se projeví vypadáváním chloupků obvykle po dvou týdnech. Část z nich může postupně dorůstat, jelikož během aplikace nebyly v požadované fázi růstu. Po dalších ošetřeních je viditelný pokles růstu chloupků až po značný úbytek a snížená hustota.