Cestujeme k moři s vypůjčeným autem z půjčovny dodávek Praha 5

0 Comments

Při cestách na dovolenou vypůjčeným vozem se řiďte vlastní intuicí a selským rozumem. Ten vám napoví, že existuje pět základních bodů, které nesmíte opomenout. Prvním z nich je zdravotní stav všech převážených osob. Musí být schopné náročnou cestu zvládnout a bohužel právě tento jev bývá nejčastějším zdrojem problémů na dovolené. Dále je nutné zajistit všechny potřebné doklady k pobytu, ty musí být platné, abyste se kvůli nim nevraceli zpět. Zároveň musíte mít potvrzení od vlastníka vozidla k jeho využívání, s vypůjčeným vozem z půjčovny dodávek Praha 5 budete mít potvrzení automaticky zajištěno. Nakonec je třeba pamatovat na kontrolu technického stavu auta a bezpečné uložení nákladu.

půjčovna

Stav pneumatik a chladicího systému

K nejčastějším defektům na cestách do zemí jižní Evropy se řadí problémy s pneumatikami a s chladicím systémem. Vozy z půjčoven mají zpravidla hloubku vzorku na pneumatikách dostatečnou, vyplatí se však provést alespoň jejich vizuální prohlídku. Můžete při tom narazit i na skrytou vadu způsobenou nájezdem gumy na obrubník při parkování. Stav pneu kontrolujte především u vozů vypůjčených od vašich známých, kteří mohou některé drobnosti přehlédnout.
Dlouhé jízdy napříč Itálií, Slovinskem a Chorvatskem může poznamenat extrémně vysoká teplota nad 30 stupňů Celsia, projeví se to zvýšenou únavou posádky, ale rovněž přetěžováním chladicího okruhu.

moře

Úbytek chladiva a následné odstavení vozu se pak značně prodraží. V souvislosti s tím byste měli překontrolovat povinnou výbavu a dbát o správné uložení nákladu. Ten musí být dostatečně upevněn a zajištěn, ale také dobře vyvážen. Za jeho uskladnění a technické zabezpečení odpovídá řidič, nikoli osoba, co zavazadla ukládala. Před dlouhou cestou také natankujte plnou nádrž, abyste se co nejméně zdržovali, někdy se vyplatí brát s sebou naplněný i rezervní kanystr. A nezapomínejte na dostatečný odpočinek a střídání posádky za volantem.