Propojte chuť kávy a hubnutí

0 Comments

Spojit pochutnávání si na něčem dobrém, a zároveň tím získat svou vysněnou postavu je zřejmě snem každého. Většinou se však jedná pouze o reklamní triky, které mají za úkol pouze z lidí vytahat peníze. Jak je to ale s kávou? Pokud mluvíme o hubnutí v rámci kávy, nemůže být řeč o kávě, která obsahuje mléko. Ta nám sice může velice zachutnat, ale díky živočišnému tuku obsaženém v mléku nemůže být o hubnutí řeč. Pokud by vás zaujalo spojení hubnutí a kávy, není od věci dovědět se něco zajímavého .
výsledek hubnutí.jpg

Co nám tedy káva skutečně přináší. Jako se vším se to ani s kávou nesmí přehánět. Pokud se bavíme o kávě, měli bychom ji nejprve rozčlenit.
· Robusta
· Arabica
Dva základní typy, jak rozdělit kávu jsou tedy Robusta a Arabica. Pokud mluvíme o Robustě, jedná se o méně náročnou odrůdu kávovníku jejíž hlavními pěstiteli jsou Vietnam, Brazílie a Indie. Tato káva se vyznačuje vyšším podílem kofeinu a je někdy označována jako méně kvalitní káva. Robustu nalezneme v nejrůznějších zrnkových kávách a kávách rozpustných.
Pokud se zaměříme na Arabicu, ta je brána jako zlatý standard mezi kávami. Najdeme ji v každé dobré kavárně. Arabica tvoří asi 75 % celkové produkce kávy. Mezi největší producenty patří samozřejmě Amerika či Afrika.
Káva se liší svou chutí od oblasti, kde je pěstována. Zrna z výše položených plantáží mají více chuť do hořka, zatímco káva z nížin a teplejších oblastí, má znatelně kyselejší chuť.
konvička a šálek z kávy.jpg
Káva jako silný antioxidant nejen nabudí tělo, ale také odbourává škodliviny z těla. Rozproudí krev v těle, čímž zrychlí metabolismus a spalování v lidském těle. Působí tedy stejně jako chilli papričky, které také zrychlují metabolismus. Zde můžeme spatřit spojitost mezi hubnutím a kávou.
Je však důležité dávat si pozor na udržování vody v těle. Káva silně odvodňuje, tudíž je zásadní zásoby vody preventivně doplňovat.