Skutečný domov se nedá vytvořit přes noc

0 Comments

Nastěhovali jste se do nového bytu a nyní uvažujete nad tím, jak to udělat, abyste se v něm cítili opravdu jako doma? Jisté je, že k tomu, aby se váš dům či byt proměnil ve skutečný domov, je potřeba, abyste mu vtiskli duši. A to musíte udělat pouze vy a nikdo jiný, jinak to nebude fungovat!
Zapomeňte proto na nějaké univerzální rady bytových designérů, protože skutečný domov je čistě individuální záležitostí, takže v tomto směru nebudou podobná doporučení fungovat. Nezbytné je, abyste si nejprve dobře ujasnili, jak vy sami chcete, aby váš domov vypadal.
nepadnoucí nábytek
V tomto směru vám mohou pomoci různé magazíny o bydlení, tipy, které najdete v časopisech, na internetu anebo třeba v nábytkových studiích či u přátel. Na cizí inspiraci není nic špatného, alespoň si tak ujasníte, co se vám líbí, a co ne a budete mít jasno v tom, jakým typem nábytku a v jakém stylu chcete svůj byt zařídit.
Ovšem když něco podobného uděláte, tak dále už musíte jít sami. Nesázejte na žádné univerzální bytové doplňky, a to ani v případě, že budou za akční cenu. Dejte svému interiéru čas. Nemusíte ho mít hotový doslova přes noc, vytváření skutečného domova je proces, který nikdy nekončí.
malý pokojíček
Jde o to, že abyste se někde cítili dobře, je potřeba, aby dané místo nasálo váš život, pojmulo vaše zážitky, abyste v něm našli útočiště i v době, kdy vám nebude dobře. Takže čím déle budete na daném místě žít a čím více bude nasávat váš život, tím více s ním budete souznít.
Nekupujte proto žádné zbytečnosti, které se tváří, že je nutně musíte mít. Raději místo, kde žijete, postupně zaplňte věcmi, které se k vašemu životu pojí. Sbírejte drobnosti a krásné věci na cestách, kde se zrovna ocitnete, nevyhýbejte se originálním osobním dárkům svých přátel, a především také tvořte. Mnoho krásných bytových doplňků si totiž můžete vyrobit sami a ty vám udělají tu největší radost a budete na ně pyšní.