Ženy mají o svém věku mluvit

0 Comments

Říká se, že ženám se nemají připomínat dvě věci.Jejich váha a jejich věk. Nejen, že se jim nemají připomínat, ale jedná se v podstatě o nepsané tabu a člověk, který by před ženou či ve společnosti daná tabu prolomil, by se dopustil velmi vážného společenského faux pas.

krásné ovoce

Je to přitom absurdní. Je samozřejmé, že v určitém věku jen málokterá žena si udrží postavu modelky a je zcela přirozené, když má žena pár kilo navíc. Na druhou stranu, pokud má problém s nadváhou, určitě by si to měla umět připustit, k čemuž poslouží samozřejmě někdy až intervence druhého, nejčastěji lékaře. Samozřejměkrajní takt je v tomto případě na místě. Říct ve společnosti ženě, dělej se sebou něco, jsi strašně tlustá, je hulvátství par excelance.

magická fantazie

Proč to tabuizovat?

Podobně je to také s věkem.Proč se za něj stydět, když často vypadají úžasně ženy, které jsou v babičkovském a skoro prababičkovském věku. Přitom je rozhodně na místě si věk připomínat. Věk přináší určitá zdravotní rizika. Například takové klimakterium obnáší takové množství zdravotních obtíží, že je lepší se na to včas připravit. A to nejen sáhnout po lécích v podobě hormonů, ale především hledat přírodní alternativy.

Zajímavý věk na téma klimakterium, jeho projevy a přírodní léčba najdete například také tady:

Ovšem není to jen klimakterium. Velkým problémem je také trend starých rodiček. Může se stát, že některé ženy počnou dítě až po čtyřicátém roce života. Ale rozhodně se nejedná o optimální řešení. Je pravda, že ženy se celá léta snaží marně otěhotnět a když se to podaří, je to vnímáno jako malý zázrak. Také se stane, že žena s již velkými dětmi náhle otěhotní a interupce je pro ni morálně nepřijatelná. Toto jsou ovšem všechno spíše výjimky. Ale cílené oddalování mateřství rozhodně neprospívá nikomu. Dítěti ani matce, pro kterou pozdní těhotenství navíc představuje značná zdravotní rizika.